OKOLIE

ZAŽITE POKOJ UPROSTRED TATIER

 

Veľkou výhodou je skutočnosť, že priamo od nášho penziónu sa možno dostať chodníkom do Starého Smokovca a odtiaľ na Hrebienok. Tu má návštevník viacero možností zvoliť si turistické trasy.

Penzión Caritas **  sa nachádza v blízkosti zástavky Tatranských elektrických železníc, ktorými  sa dá ľahko dopraviť k turistickým trasám.

Samotné Tatry ponúkajú mnoho turistických, kultúrnych, liečebných a rehabilitačných možností, ako napríklad Múzeum TANAP-u, Botanická záhrada v Tatranskej Lomnici, Aqua City v Poprade, Wellness ponuky okolitých hotelov a penziónov, Belianska jaskyňa i neďaleké termálne kúpalisko vo Vrbove.

V zimných mesiacoch je tu veľa možností na zimné športy.

Čo navštíviť?

Vysoké Tatry sú prírodne najatraktívnejším a najnavštevovanejším turistickým regiónom Slovenska. V Dolnom Smokovci, v pokojnom a tichom prostredí, s pekným výhľadom na hlavný hrebeň Vysokých Tatier sa nachádza náš Penzión Caritas **.

Doprava je zabezpečená Tatranskou elektrickou železnicou v smere Poprad – Starý Smokovec – Štrbské Pleso. Jedna zo zastávok tejto železnice „Pod Lesom“ je blízko nášho domu.

Celá oblasť Vysokých Tatier je zaujímavá, krásu tejto oblasti okrem najvyšších vrchov dotvárajú aj iné zaujímavosti, ktoré je možné navštíviť aj v prípade nepriazne počasia alebo neotvorenia turistickej sezóny.

 

Z množstva sme pre Vás vybrali niektoré:

  • BACHLEDKA – nádherný chodník v korunách stromov bol otvorený v jeseni 2017 (cca 30 minút autom od nášho penziónu)
  • rázovitá oblasť Ždiar, kde sa stretnete s typickými goralskými obcami a ich obyvateľmi,
  • Belianská jaskyňa, ktorá je najbohatšie zdobená jaskyňa Tatier,
  • krásna a romantická plavba po Dunajci,
  • starobylý Červený kláštor,
  • tatranské múzeum v Tatranskej Lomnici,
  • krížová cesta na Peknú vyhliadku.

 

Krížová cesta na Peknú vyhliadku je komplex 14 umeleckých diel, ktoré sú vyrobené prevažne z dreva. Kalvária sa nachádza na zalesnenom vŕšku na okraji Starého Smokovca v meste Vysoké Tatry. Stavať ju začali v roku 2010 a ukončená bola v roku 2015. Na jej výstavbe sa podieľali Kúpele Nový Smokovec, Tatranská galéria v Poprade, mesto Vysoké Tatry a Spišská diecéza.  Všetky zastavenia krížovej cesty vytvorili profesionálni umelci – sochári zo Slovenska a Poľska. Kurátorka projektu Anna Ondrušeková v informačnom katalógu napísala: „Táto kalvária nie je klasickou krížovou cestou, ale výtvarnou výpoveďou umelcov. Je vyjadrením vzťahu súčasného človeka k pašijovým udalostiam a osobnosti Ježiša Krista. Je vyjadrením skúsenosti s nesením kríža vo vlastnom živote, pochopením zmyslu utrpenia, obeti aj oslobodzujúcej nádeje, ktoré pozemský život očisťujú a povznášajú.“

 

Milovníkom vody je k dispozícii Aquacity Poprad. Tento moderný termálny Aquapark vyrástol v okrajovej štvrti Popradu. Hostia v ňom nájdu množstvo bazénov rôzneho tvaru, veľkosti a teploty vody, tobogany, kĺzačky, vírivé bazény, saunový svet a mnoho iných atrakcií. V nepriaznivom počasí možnosť využitia plaveckého krytého bazénu a ostatných zakrytých priestorov areálu. Iné príležitosti  sú v termálnom kúpalisku Vrbov, Aquaparku – Tatralandia Liptovský Mikuláš.

Čo robiť v zime?

V zimnom období je možné využiť lyžiarsky vlek nachádzajúci sa v blízkosti nášho penziónu. Vlek je predovšetkým určený pre nenáročných a začínajúcich lyžiarov, veľmi výhodný pre školské lyžiarske zájazdy s možnosťou skupinových zliav.

 

Kontakt na lyžiarsku školu: mob. 0907 930 864, web: greguskaski.lodge.sk

 

Väčšie možnosti zjazdového lyžovania sú na Hrebienku. Lyžiarske terény sa nachádzajú v nadmorskej výške od 1260 do 1480 m. n. m. Zjazdovému lyžovaniu slúži aj pozemná lanovka zo Starého Smokovca na Hrebienok. Ďalšie lyžiarske strediska sú na Štrbskom Plese, v Tatranskej Lomnici, či neďalekej Lopúšnej doline.