Penzión Caritas ** v Dolnom Smokovci

Prevádzku penziónu prevzala Spišská katolícka charita od 1.novembra 2020, ktorá k tomuto kroku pristúpila hlavne z dôvodu zachovania myšlienky otca biskupa Vojtaššáka, ktorý kúpil tento dom pre potreby charity od grófa Karatsonyho.

Toto miesto je pre mnohých kňazov a rehoľníkov o to vzácnejšie, že počas totality to bol na Slovensku jediný dom s duchovným poslaním, kde si kňazi a často a tajní rehoľníci počas svojich štúdií i potom pred kňazskou vysviackou, či zložením svätých sľubov vykonávali svoje duchovné cvičenia.

Penzión Caritas má svoju bohatú históriu, a to od roku 1938. V súčasnosti v Penzióne Caritas ponúkame bežne okrem duchovného cvičenia a duchovných obnov aj rekreačné pobyty pre turistov, rodinky s deťmi, školy aj firmy, a to za výhodné ceny. Lyžiarske výcviky, výlety i školy v prírode sa pre mnohé školy stali už dlhoročnou tradíciou. Rodiny s deťmi iste privítajú možnosť zimného rekreačného pobytu s možnosťou Lyžiarskej školy “Greguskaski”, vzdialenej  5 minút pešej chôdze. V penzióne Caritas ** poskytujeme ubytovanie počas celého roka a v Tatrách je jedinečným zariadením, kde okrem oddychu a pohody, možno pookriať aj duchovne.

Cieľom Spišskej katolíckej charity je aj naďalej zachovať charitný dom ako miesto duchovnej i telesnej rekreácie v podmienkach vyhovujúcim súčasným (i budúcim) potrebám. Pomoc nebola nikdy tak jednoduchá! Príďte si užiť prírodu k nám a pomôžete tak ľuďom v núdzi zo širokého spektra cieľových skupín.

Ubytovaním u nás pomôžete:
– ťažko chorým stráviť posledné chvíle svojho života doma, tam kde to majú najradšej,
– našim seniorom žiť v radosti a bez starostí,
– matkám s deťmi v núdzi znovu začať odznova žiť,
– ťažko chorým a hendikepovaným,
– ľuďom bez domova….

Čo ponúkame?
– rekreačné pobyty

– teambuildingy, školenia – pre firmy
– výlety, školy v prírode, lyžiarske výcviky – pre školy
– organizovanie gastronomických podujatí – oslavy, krst, svadby…
– duchovné cvičenia a duchovné obnovy

Pre Vás k dispozícii:
– flip chart s papierom a fixami
– plátno a projektor
– mikrofón
– hudba a kapela podľa požiadaviek hostí ( ľudová kapela a iné..)

UBYTOVANIE

Ubytovanie poskytujeme v útulných a čistých izbách s nádherným výhľadom na tatranské štíty, okolitú tatranskú prírodu a mesto Poprad. V ponuke máme izby vybavené umývadlom so spoločným sociálnym zariadením. K dispozícii máme aj niekoľko izieb s vlastnou kúpeľňou a toaletou. Náš penzión postupne renovujeme a v budúcnosti plánujeme dobudovanie samostatných kúpeľní s toaletou, ktorými budú vybavené všetky izby. K dispozícii pre Vás máme trojlôžkové izby s možnosťou prístelky, dvojlôžkové izby a jednolôžkové izby. Zrekonštruované izby s vlastnou toaletou a kúpeľňou sú zatiaľ 2 jednolôžkové izby a 1 jednolôžkový apartmán. Môžete sa kochať výhľadom na tatranskú prírodu alebo mesto Poprad. Síce náš penzión nie je vybavený výťahom, na prízemí sa nachádza niekoľko izieb s krásnou teraskou, na ktorej sa ocitnete v náručí prírody.  V jedálni môžete využívať rýchlovarnú kanvicu, chladničku, automat na kávu a mikrovlnku. K dispozícii máme pre Vás vždy kávu, čaj, cukor aj mlieko.

Priamo pred penziónom ponúkame možnosť bezplatného parkovania.

Konať dobro, pomôcť ľuďom v núdzi je tak jednoduché, ubytujte sa u nás!

STRAVOVANIE

Stravovanie zabezpečujeme prostredníctvom cateringových služieb. Možnosť stravovania preto ponúkame len ubytovaným hosťom / v rámci školení / duchovných cvičení a obnov / gastronomických podujatí ( oslavy, svadby ). Naši ubytovaní hostia si môžu zvoliť  stravovanie vo forme polpenzie alebo plnej penzie. Jedálny lístok bude vždy zverejnený na našej webovej stránke a na recepcii penziónu.

SPOLOČENSKÁ MIESTNOSŤ / ŠKOLENIA / DETSKÝ KÚTIK

Oproti jedálne sa nachádza spoločenská miestnosť, ktorá je vybavená televízorom, knižnicou, detským kútikom a tiež detskými a spoločenskými hrami. Miestnosť je možné využívať na školenia a porady s kapacitou 20 osôb. Pre našich najmilších sme v penzióne zabezpečili aj detský kútik. V exteriéry Vám radi zapožičiame lopty na hranie.

KAPLNKA

V našom penzióne sa nachádza nádherná kaplnka s kapacitou 80 ľudí. Kaplnku môžete využívať pri svadobných obradoch. Po dohode s kňazom je možné vykonanie obradu aj vonku v prírode, v exteriéry nášho penziónu. Kaplnka je otvorená denne s konaním svätej omše každý deň o 8:30 hod. pre ubytovaných hostí a aj hostí z okolia.

ZÁHRADA AKO OÁZA POKOJA

Krásu tatranskej prírody si môžete užívať hneď ako vykročíte z penziónu pri potôčiku na lavičkách, či na hojdačke, v krásnej záhrade nášho penziónu. Pred vstupom do penziónu sa nachádza aj drevený altánok.

Na našej recepcii Vám radi poradíme ohľadom ďalšieho vybavenia nášho penziónu, odporučíme čo v blízkom okolí navštíviť a tiež Vám na výlet „pribalíme“ občerstvenie, ktoré si u nás môžete zakúpiť :-).

Na recepcii sme Vám k dispozícii každý deň od 7:30 do 15:30.

Tešíme sa na Vašu návštevu. Ste srdečne vítaní :-).

PLATBA V HOTOVOSTI

ONLINE REZERVÁCIA